Jedna z mých nejoblíbenějších bylinek.  Zevně se užívá v koupelích a bylinných obkladech při špatně se hojících ranách či vředech. V lidové medicíně se používá také sušený prášek z přesličky.

Kontraindikace: Přeslička není vhodná pro lidi s kardiopatií (nespecifikované sdreční onemocnění) a nefrózou (odumírání ledvinových buněk).

Denně vypít jeden šálek neslazeného čaje z přesličky, nejlépe na lačno. Při silném a déletrvajícím zánětu močových cest vypít maximálně dva šálky 200 ml přesličky po dobu max. 3 týdnů, pak min. na 2 týdny vysadit. Neužívat dlouhodobě!

Čajový nálev z přesličky: 1 čajová lžička přesličky na 200 ml vody, spaříme. Pro pitnou kůru doporučuji doplnit sušenými květy měsíčku.

Parní zábal z přesličky: Jednu vrchovatou dvouhrst přesličky dáme do síta, které zavěsíme nad hrnec s vařící vodou. Když je nať horká a měkká, zabalíme ji do lněného ručníku a přiložíme na nemocné místo. Bezpodmínečně je nutné všechno teple obalit! Necháme působit více hodin, případně celou noc.

Sedací koupele z přesličky: 100 g přesličky dáme do studené vody na noc, následující den ohřejeme k varu a přilejeme do vany. Doba koupání 20 minut. Neosušit se, mokrý se zabalit do koupacího pláště. Pařit se dále v posteli jednu hodinu. Voda musí při koupeli sahat až nad ledviny.

Není určeno pro těhotné a kojící ženy a děti do 12 let! Samosběr hojně se vyskytující přesličky v přírodě pouze pod dohledem zkušeného bylinkáře nebo biologa, protože je velmi snadná záměna léčivé přesličky rolní za jedovatou přesličku bahenní!

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze

Přeslička rolní s měsíčkem nať (Equiseti herba) sušená, 100g

  • Výrobce: Sklenice zdraví
  • Kód výrobku: CPreslickaMes 100g
  • Dostupnost: Skladem, zítra může jet za Vámi.
  • 80,00Kč

  • Cena bez DPH: 80,00Kč

Podobné výrobky

SPÁNEK sirup dle Boženy Kamenické, 200ml

SPÁNEK sirup dle Boženy Kamenické, 200ml

Vyrobeno z vodného extraktu směsi 11 bylin, odpovídá bylinné směsi Kamenická od léčitelky Boženy Kam..

129,00Kč Cena bez DPH: 129,00Kč

Tagy: přeslička